لکسوس LF-30 با 536 اسب بخار و درب‌های بزرگ گالوینگ رونمایی شد

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  نمایشگاه خودروی توکیو 2019 با شور و هیجان زیادی در حال برگزاری است و خودروسازان از محصولات جدیدی رونمایی می‌کنند. لکسوس نیز در چهل‌وششمین دوره‌ی این نمایشگاه با خودروی ویژه‌ای به نام LF-30 به توکیو آمده است. این خودرو الکتریکی جذاب نمایی از آینده‌ی خودروهای الکتریکی لکسوس را نشان می‌دهد. این خودروی چهارنفره از درهای گالوینگ بزرگی استفاده می‌کند که به سمت بالا باز می‌شوند. سقف LF-30 نیز به شکل شیشه‌ای است که از جلو تا عقب خودرو امتداد دارد.

  شاید LF-30 در نگاه اول چندان بزرگ به نظر نرسد، ولی با طول ۵۰۹۰ میلی‌متر، عرض ۱۹۹۵ میلی‌متر، ارتفاع ۱۶۰۰ میلی‌متر و فاصله‌ی محوری ۳۲۰۰ میلی‌متر خودرویی بزرگ است. این خودرو 2400 کیلوگرم وزن دارد و برای جابه‌جا کردن آن چهار پیشرانه الکتریکی (یکی برای هر چرخ) نصب‌شده است. به لطف این سیستم راننده می‌تواند حالت جلو محرک، عقب محرک و چهارچرخ محرک را برای رانندگی با LF-30 بسته به شرایط انتخاب کند.

  مجموع قدرت ۴ موتور الکتریکی این لکسوس مفهومی به ۵۳۶ اسب بخار و گشتاور آن‌ها به ۷۰۰ نیوتن‌متر می‌رسد. جدیدترین خودروی مفهومی لکسوس می‌تواند در زمان ۳.۸ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و حداکثر سرعتی معادل ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دارد. انرژی موردنیاز چهار موتوربرقی LF-30 از باتری ۱۱۰ کیلووات ساعتی تأمین می‌شود که برای پایین آمدن مرکز ثقل و بهبود فرمان‌پذیری، در کف خودرو نصب‌شده است.

  لکسوس LF-30 قادر است در حالت شارژ کامل بیشینه مسافت 500 کیلومتر را با در نظر گرفتن سیکل WLTP طی کند. این خودرو ضمن دارا بودن ساختار شارژ 150 کیلوواتی، قابلیت شارژ بدون سیم را نیز دارد. ازجمله ویژگی‌های خاص این لکسوس مفهومی می‌توان به سیستم Steer by Wire و همچنین امکان تنظیم کردن میزان روشنایی شیشه‌های جانبی اشاره کرد. همچنین فقدان ستون B در این خودرو باعث شده سوار و پیاده شدن سرنشینان به‌مراتب راحت‌تر صورت گیرد. طراحی داخلی لکسوس LF-30 بسیار مدرن و آینده‌نگرانه است و صندلی‌های جلویی به صندلی‌های هواپیما شباهت دارند، چراکه یک نمایشگر بزرگ در مقابل صندلی سرنشین جلویی طراحی‌شده و به وی این امکان را داده که به بسیاری از قابلیت‌های خودرو دسترسی داشته باشد، درواقع این صندلی حکم جایگاه First Class را در این لکسوس مفهومی دارد.

  شیشه‌ی بالای سر سرنشینان عقب نیز دارای کاربردی دوگانه بوده و از فناوری واقعیت افزوده در آن استفاده‌شده است و می‌تواند اطلاعاتی مانند رهیاب، ویدئو یا حتی آسمان پرستاره را نشان دهد. سرنشینان عقب می‌توانند از فناوری ژست‌های حرکتی برای کنترل امکانات خود استفاده کنند. در انتها نیز به جالب‌ترین قابلیت این خودرو یعنی حضور Lexus Airporter می‌رسیم. این‌یک پهباد است که می‌تواند وسایل شما را از در منزل تا صندوق خودرو حمل کند.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی