آئودی | Audi

  مدل‌های الکتریکی آئودی اسپرت به‌زودی به بازار می‌آیند

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  در زمان‌های نه‌چندان دور، خودروی الکتریکی تنها ازنقطه‌نظر کارایی از طریق کاهش مصرف سوخت و درنتیجه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای آلاینده محیط‌زیست موردتوجه قرار می‌گرفت.

  بااین‌حال فناوری در حال تغییر است و خودروسازان با توجه به کارایی سیستم‌های محرکه هیبریدی، توجه خود را به سمت کسب عملکرد بهتر از خودروهای اسپرتشان متمرکز کرده‌اند. هرچند عامل وزن به دلایل سخت‌افزاری نگران‌کننده به نظر می‌رسد؛ اما مزایای سیستم‌های محرکه برقی، افزایش وزن را جبران می‌کنند.

  آئودی اسپرت (Audi Sport) آخرین برنامه‌های خود را برای تولید محصولات الکتریکی اعلام کرد و آنتونی گاربیس، مدیر محصول RS5، طی نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۸ در گفتگو با Car Buzz از پایان یافتن انتظار برای تماشای یک مدل جدید آئودی با لوگوی RS خبر داد که با ترکیب پیشرانه احتراق داخلی و موتور الکتریکی، نیروی موردنیاز برای تطابق با ویژگی‌های اسپرت را فراهم می‌کند.

  گاربیس گفت:
  شما در آینده مدل‌های آئودی اسپرت را با سیستم محرکه برقی خواهید دید. ما در آینده نزدیک شما را هیجان‌زده می‌کنیم. شما به‌زودی مدل‌های آینده RS را مجهز به فناوری الکتریکی مشاهده می‌کنید و در آینده، مدل‌های ۴۸ ولتی نیز در خط تولید آئودی گسترش خواهند یافت.

  آئودی | Audi

  گاربیس جزئیات بیش‌تری در مورد اولین مدلی که باید به سیستم محرکه الکتریکی مجهز شود، اعلام نکرد؛ اما با توجه به شاسی‌بلند موعود آئودی اسپرت، می‌توانیم فناوری جدید را در یک مدل مفهومی بسیار جذاب ببینیم. باید در نظر داشته باشیم که بخش اسپرت خودروساز اینگولشتات کمی بیش از یک سال پیش، خودروی مفهومی آئودی Q8 اسپرت را با پیشرانه توربوشارژ ۳.۰ لیتری ۶ سیلندر بنزینی به‌عنوان بخشی از سیستم هیبریدی همراه با یک کمپرسور الکتریکی معرفی کرد. شاسی‌بلند مفهومی آئودی Q8 اسپرت قادر است درمجموع ۴۷۶ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند و در زمان ۴.۷ ثانیه از حالت سکون به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد؛ درحالی‌که طی این مدت می‌تواند به بیشینه سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت برسد.

  آئودی | Audi

  همان‌طور که برای خودروی آئودی R8 شایعاتی درباره استفاده از پیشرانه ۲.۹ لیتری خورجینی ۶ سیلندر مجهز به توربوشارژ دوگانه گرفته‌شده از مدل‌های RS4 و RS5 مطرح است، به نظر می‌رسد که این کار به‌سادگی اتفاق نمی‌افتد. به گفته‌ی گاربیس، آئودی R8 یک خودروی مجهز به پیشرانه خورجینی ۱۰ سیلندر خواهد بود و این صحبت‌ها شایعاتی هستند که همیشه در زمان‌های نزدیک به معرفی یک مدل جدید خودرو پراکنده می‌شوند. عکس‌های جاسوسی نشان می‌دهند که خودروی سوپر اسپرت مجهز به پیشرانه تنفس طبیعی، بازطراحی و تجدیدنظر شده است؛ اما بعضی افراد دراین‌باره می‌گویند که آئودی قصد دارد نسخه ویژه GT از مدل نسل اول آن را به خط تولید بازگرداند.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی