ب‌ام‌و ام برند | MMW M Brand

  M برند ب‌ام‌و و بزرگ‌ترین چالش با خودروهای دیفرانسیل‌های جلو

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  علی‌رغم نارضایتی طیف وسیعی از طرفداران بی ‌ام ‌و، این شرکت آلمانی به‌سرعت در حال ساخت خودروهای دیفرانسیل جلو (FWD) است و به نظر می‌رسد که چیزی جلودار آن‌ها نیست. ساختار FAAR بی ‌ام ‌و باعث به وجود آمدن چندین مدل شده و اگرچه بی ام ‌و به توسعه محصولات دیفرانسیل جلوی خود ادامه خواهد داد اما به نظر می‌رسد که بخش پرفورمنس و اسپرت این برند یعنی M در حال حاضر موافق آن نبوده و با ایده تولید مدل‌های دیفرانسیل جلو با نشان این بخش، از اساس مخالف است.

  فرانک ون‌میل، مدیر بخش M در مراسم عرضه مدل‌های M2 و M5 کامپتیشن در اسپانیا در مصاحبه با کار ادوایس این‌چنین گفت

  ساختار دیفرانسیل جلو تقریباً در تضاد با حس رانندگی یک مدل بی ام و M است. در حال حاضر، این بزرگ‌ترین چالشی است که ما با آن روبه‌رو هستیم زیرا ما می‌خواهیم حس منحصربه‌فرد محصولات M را حفظ کنیم؛ حسی که با انتقال قدرت به محور عقب بهتر پدیدار می‌شود و اگر بخواهیم این حس را با دیفرانسیل جلو منتقل کنیم، بزرگ‌ترین چالش ما به وجود می‌آید.

  البته این به معنای کنار گذاشتن کامل خودروهای دیفرانسیل جلو توسط M نیست. ون‌میل گفت آن‌ها نمی‌خواهند که این سگمنت را کلاً نادیده بگیرند. در طول چند سال گذشته، چندین مدل معمولی‌تر M عرضه‌شده‌اند که نسخه‌های پایه این خانواده محسوب می‌شوند. ون‌میل گفت آن‌ها می‌توانند این نسخه‌ها را با ساختار دیفرانسیل جلو هم عرضه کنند.

  این سگمنت برای ما بزرگ است و به‌اندازه کافی جا دارد و البته که ما هم علاقه بسیاری به آن داریم. می‌توان آن را سگمنت پایه خانواده M به‌حساب آورد. سؤال نهایی این است که کدام‌یک از محصولات M در این سگمنت جا می‌شوند.

  ب‌ام‌و ام 5 | MMW M5

  در حال حاضر طرفداران آتشین نباید نگران از دست رفتن خصوصیات ذاتی باواریایی های M نشان باشند. اگرچه تزریق DNA حاوی هیجان و لذت بالای رانندگی همیشگی بخش M به مدل‌های دیفرانسیل جلو اصلاً کار راحتی نیست اما از طرفی هم عرضه بی‌ ام ‌و M5 جدید با دیفرانسیل چهارچرخ متحرک (AWD) نشان می‌دهد که هر چیزی ممکن است. چنانچه بی ام و به هر ترتیب به ارائه مدل‌های M دیفرانسیل جلو اصرار داشته باشد، احتمالاً اکسل عقب برقی یکی از راهکارهای مهندسین باوارایایی برای دستیابی به «لذت ناب رانندگی» خواهد بود.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی