لامبورگینی اونتادور SVJ | Lamborghini Avantador SVJ

    اونتادور SVJ، هیولای 770 اسب بخاری لامبورگینی معرفی شد

    امتیاز کاربران

    ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
     

    بعد از انتشار تصاویر مختلف با پوشش استتار و البته رکوردشکنی در پیست نوربرگ‌رینگ، سرانجام سوپر اسپرت اونتادور SVJ در گردهمایی پبل بیچ کالیفرنیا رونمایی شد. SVJ یک نسخه قوی‌تر از SV با قدرت بیشتر و آیرودینامیک فعال‌تر می‌باشد. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، مقامات لامبورگینی در پبل بیچ کالیفرنیا رسماً از اونتادور SVJ در قالب نسخه‌ی ویژه‌ی SVJ 63 پرده‌برداری کردند.

    لامبورگینی اونتادور SVJ | Lamborghini Avantador SVJ

    پیشرانه V12 اونتادور SVJ قدرتمندترین پیشرانه V12 این خودروساز ایتالیای است که دارای 770 اسب بخار و 720 نیوتن‌متر گشتاور می‌باشد. اونتادور SVJ تنها در ۲.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و ۸.۶ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت آن نیز 350 کیلومتر بر ساعت می‌باشد. ضمناً اونتادور SVJ برای توقف از سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت فقط به حدود ۳۰ متر مسافت نیازمند است. SVJ با سیستم فرمان‌پذیری محور عقب (LRS) و تایرهای جدید پیرلی P Zeo Corsa که برای این خودرو توسعه داده‌شده‌اند عرضه‌شده است. وزن این خودرو نیز 1525 کیلوگرم است و مهندسین در حالی توانسته‌اند داون فورس طبیعی (نیروی رو به پایین) خودرو را 40 درصد افزایش دهند که درگ خودرو تنها یک درصد کاهش یافته است.

    لامبورگینی اونتادور SVJ | Lamborghini Avantador SVJ
    در مورد اونتادور SVJ همه‌چیز به قدرت ختم نمی‌شود و این خودرو از نسل دوم سیستم آیرودینامیک هوشمند این برند موسوم به ALA استفاده می‌کند. ALA می‌تواند بار آیرودینامیک را برای رسیدن به داون فورس بالا یا درگ پایین بسته به شرایط رانندگی تغییر دهد. در این سیستم بالچه‌های کار گذاشته‌شده در کیت بدنه در کمتر از ۵۰۰ میلی‌ثانیه فعال می‌شوند. زمانی که بالچه‌های ALA ورودی هوای سپر جلو بسته هستند، تولید داون فورس بیشتر می‌شود و زمانی که باز هستند، ضریب کشش کاهش‌یافته تا نهایت شتاب‌گیری و سرعت SVJ ممکن باشد. علاوه بر اینکه این شرایط برای بالچه‌های ALA بخش عقب خودرو نیز تکرار می‌شود یک کانال داخلی نیز وجود دارد که هوا را به سمت چپ یا راست تقسیم می‌کند و کمک می‌کند تا در صورت لزوم داون فورس و کشش افزایش‌یافته و هندلینگ نیز بهبود یابد.

    لامبورگینی اونتادور SVJ | Lamborghini Avantador SVJ
    اونتادور SVJ استاندارد اوایل سال 2019 عرضه خواهد شد و دارای قیمت پایه 517770 دلار است که شامل Apple CarPlay و هزینه تحویل نیز می‌باشد. لامبورگینی فقط ۹۶۳ دستگاه اونتادور SVJ تولید خواهد کرد که ۶۳ دستگاه آن برای گرامیداشت تأسیس برند لامبورگینی در سال ۱۹۶۳، مدل ویژه‌ی SVJ 63 خواهد بود.

    منبع: Motor1


    ارسال نظر

    کد امنیتی بارگزاری مجدد

    عضویت در خبرنامه ساره خودرو

    دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
    امور داخلی: 22014955-021
    امور پشتیبانی: 22044945-021
    اعتبارسنجی: 26290446-021
    واحد مالی: 22016193-021
    شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
    شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

    آخرین کاتالوگ‌های خودروها

    © 2014 - 2022 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی