استون مارتین سیگنت | Aston Martin Cygnet

  بازگشت استون مارتین سیگنت با موتور 8 سیلندر و دیفرانسیل عقب

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  در زمان ارائه استون مارتین سیگنت به بازار بسیاری از طرفداران این شرکت اعتقاد داشتند که سیگنت بر اساس تویوتا iQ ساخته‌شده است و به‌نوعی نسخه‌ای از تویوتا iQ به شمار می‌رود که توسط استون مارتین تولیدشده است؛ به همین خاطر این خودروی شهری کوچک که پنج سال از زمان معرفی آن می‌گذرد به‌شدت موردانتقاد قرار گرفت و نتوانست چندان مورد استقبال و توجه قرار گیرد. بااین‌وجود اما امسال استون مارتین همگان را با یک مدل جدید از سیگنت غافلگیر کرد.

  استون مارتین سیگنت در حالت استاندارد به یک پیشرانه‌ی چهار سیلندر خطی با حجم ۱.۳ لیتر مجهز شده است؛ اما در مدل جدیدی که رونمایی شده است، مهندسین استون مارتین اقدام به نصب پیشرانه‌ی V8 با حجم ۴.۷ لیتر بر روی این خودرو کرده‌اند که این پیشرانه‌ی V8 از مدل ونتیج S قرض گرفته‌شده است. درحالی‌که مدل استاندارد سیگنت دارای قدرت ۹۷ اسب بخاری بود اما پیشرانه‌ی جدید این خودرو می‌تواند ۴۳۰ اسب بخار قدرت تولید کند.

   استون مارتین سیگنت | Aston Martin Cygnet

  برای انتقال این میزان قدرت به چرخ‌های عقب هم از یک جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته‌ی اتوماتیک استفاده‌شده است. انتقال نیرو به چرخ‌های عقب نیز در این خودرو نکته‌ی بسیار جالبی است و باید بدانید استون مارتین سیگنت در حالت استاندارد همانند تویوتا iQ یک خودروی دیفرانسیل جلو است ولی مدل جدید به نوع دیفرانسیل عقب تغییر پیداکرده است و متخصصین استون مارتین مجبور شده‌اند تا میل‌گاردان جدیدی را برای این خودرو طراحی کنند تا با مجموعه‌ی انتقال نیروی جدید هم‌خوانی داشته باشند. البته باید بگوییم که تیم طراحی استون مارتین مجبور به اعمال تغییراتی در شاسی خودرو هم شده‌اند.

   استون مارتین سیگنت | Aston Martin Cygnet

  همان‌طور که می‌توان انتظار داشت با نصب این پیشرانه‌ی هشت سیلندر بر روی این خودرو، وزن خودرو در مقایسه با مدل استاندارد بیشتر خواهد شد. درحالی‌که مدل استاندارد خودرو دارای وزن کم‌تر از ۱۰۰۰ کیلوگرم بود اما حالا این مدل دارای وزن ۱۳۷۵ کیلوگرم است. البته نکته‌ی مثبت این قضیه این است که حالا استون مارتین سیگنت به تقسیم وزن ۵۰:۵۰ دست‌یافته است. برای کاهش وزن در نقاط مختلف خودرو، استون مارتین از صندلی‌های ریکارو و داشبورد فیبر کربنی در این خودرو استفاده کرده است.

   استون مارتین سیگنت | Aston Martin Cygnet

  در خصوص توانایی‌های حرکتی این خودروی ریزه‌میزه و پرتوان باید بگوییم که این خودرو می‌تواند در ۴.۲ ثانیه خود را از حالت سکون به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و حداکثر سرعت آن نیز به ۲۷۴ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. برای مقایسه باید بدانید که مدل استاندارد سیگنت دارای شتاب صفر تا صد کیلومتر ۱۱.۸ ثانیه بود و حداکثر سرعت آن نیز تنها به ۱۷۱ کیلومتر بر ساعت می‌رسید.

   استون مارتین سیگنت | Aston Martin Cygnet

  برای بهبود هندلینگ در نسخه‌ی V8 استون مارتین سیگنت، در سیستم تعلیق این خودرو از سیستم دوبل جناغی در جلو و عقب استفاده‌شده و سیستم ترمز جدید و قدرتمندی هم برای این خودرو طراحی‌شده است. سایز چرخ‌ها نیز از ۱۶ اینچ به ۱۹ اینچ افزایش پیداکرده است که این مسئله در پایداری خودرو تأثیر مثبت گذاشته است. افزایش ابعاد چرخ‌ها سبب شده تا گلگیرهای پهن‌تری هم برای این خودرو انتخاب شوند. این گلگیر‌ها تماماً از جنس فیبر کربن ساخته‌شده‌اند و در ضمن ازنظر ظاهری تأثیر مثبتی در هر چه اسپرت تر دیده شدن خودرو دارند.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی