موتور دیزلی ب‌ام‌و M550d xDrive | Diesel Engine BMW M550d xDrive

  ب‌ام‌و بهترین موتورهای دیزلی را دارد و به این زودی آن‌ها را کنار نمی‌گذارد!

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  تا پیش از رسوایی دیزل گیت فولکس‌واگن، پیشرانه‌های دیزلی بسیار موردتوجه مردم و مشتریان بودند، اما پس از دیزل گیت، بسیاری از خودروسازان دیگر قصد عرضه پیشرانه دیزلی را ندارند و تمرکز خود را روی طراحی پیشرانه‌های بنزینی و الکتریکی محصولاتشان گذاشته‌اند. مثال اخیر این حرکت هم پورشه و تصمیم آن برای عدم تولید پیشرانه‌های دیزلی است؛ اما ب‌ام‌و نگاهی دیگر به این ماجرا دارد و اعتقاد دارد که پیشرانه‌های دیزلی هنوز هم ارزش توسعه هم‌زمان در کنار پیشرانه‌های بنزینی و الکتریکی را دارند.

  کلائوس فرولیچ عضو هیئت‌مدیره ب‌ام‌و که مسئول بخش توسعه‌ی این شرکت است در مصاحبه با مجله‌ی GoAuto اعلام کرده ب‌ام‌و نه‌تنها هنوز هم به توسعه‌ی این پیشرانه‌ها متعهد است بلکه توسعه‌ی چنین پیشرانه‌هایی را کاملاً دراماتیک می‌داند. علاوه بر این او اعلام کرد همان‌گونه که داده‌های گوناگون نشان می‌دهند پیشرانه‌های دیزلی ب‌ام‌و کمترین میزان آلایندگی در صنعت خودرو را دارند و ب‌ام‌و بهترین پیشرانه‌های دیزلی کنونی را می‌سازد.

  ب‌ام‌و M550d xDrive | BMW M550d xDrive

  اگرچه آینده‌ی پیشرانه‌های دیزلی چهار و شش سیلندر ب‌ام‌و فعلاً امن است اما شرایط برای پیشرانه قدرتمند و عملکردی شش سیلندر M550 xDrive بحرانی است. چراکه پیشرانه‌ی 3 لیتری کواد توربوی این خودرو که قوی‌ترین پیشرانه‌ی دیزلی شش سیلندر دنیا می‌باشد آینده‌ی مبهمی دارد زیرا فرولیچ اذعان کرده بازنگری این پیشرانه برای پاس کردن قوانین سخت‌گیرانه آلایندگی جهانی دشوار است. ضمن اینکه درخواست خرید چنین پیشرانه‌های دیزلی قدرتمندی نیز بسیار محدود و کم است، بنابراین صرف وقت و هزینه برای بهینه‌سازی آن در شرایط کنونی کار بیهوده‌ای است.

  فرولیچ در خلال همین مصاحبه اعلام کرده که طی سال‌های آینده تنوع پیشرانه‌های دیزلی این برند کمتر خواهد شد. به‌عنوان‌مثال پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر دیزلی این کمپانی در حال حاضر در سه تریم یک توربوشارژه، دو توربوشارژه و چهار توربوشارژه به بازار عرضه می‌شود که ممکن است طی سال‌های آینده یک یا دو مدل آن حذف شوند.

  سخن پایانی اینکه ب‌ام‌و هنوز تصمیم نگرفته X5 2019 را در آمریکا با پیشرانه‌ی دیزلی عرضه کند یا خیر. این شاسی‌بلند لوکس فعلاً به فرم xDrive 40i و xDrive 50i بنزینی عرضه خواهند شد و مدل پلاگین هیبریدی نیز به‌عنوان مدل سال 2021 از راه خواهد رسید.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی