ب‌ام‌و زد 4| BMW Z4

  تولید کوپه طراحی‌شده‌ی Z4 در هاله‌ای از ابهام

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  مهندسان Z4 در گفت‌وگو با مجله استرالیایی موتورینگ اعلام کردند که تولید کوپه Z4 توسط ب‌ام‌و ممنوع شده است همان‌طور که تویوتا نیز اجازه تولید سوپرا کانورتیبل را ندارد؛ اما کمی بعد مشخص شد که این بیانیه اشتباه است و هر دو شرکت برای تولید سبک بدنه جدید برای این دو مدل اسپرت کاملاً آزاد هستند و هیچ منعی وجود ندارد، اما لزوماً این به معنای آن نیست که این اتفاق خواهد افتاد. درواقع، شانس دیدن Z4 با سقف فلزی ثابت بسیار کم است و این در حالی است که آدرین ون هویدونک، رئیس طراحی ب‌ام‌و طراحی یک کوپه را نیز انجام داده است.

  ازآنجایی‌که مدل‌های M2 و M4 خط تولید ب‌ام‌و را اشغال کرده‌اند، این شرکت بر این باور است که در حال حاضر فضای کافی برای تولید سومین کوپه عملکردی خود در این سایز را ندارد. علاوه بر این، کلائوس فرولیچ، مدیر توسعه این خودروساز آلمانی به وضعیت بازار اشاره کرد و اعلام کرد با توجه به اینکه سگمنت کوپه خود بازار زیادی ندارد تقاضا برای یک Z4 کوپه نیز بسیار پایین است و این در حالی است که تقاضا برای تریم رودستر در این کلاس 6 برابر بیشتر از تریم کوپه است.
  اما هنوز هم امیدی هست و فرولیچ اعلام کرد:

  نمی‌توان گفت که هرگز این اتفاق نخواهد افتاد هرچند سگمنت کوپه رو به کاهش است و تمایل مشتریان به خرید آن کمرنگ شده است، اما به‌هرحال شرکت ب‌ام‌و خودروهای جذابی دارد و شاید بتواند با طراحی شیک به این سگمنت غلبه کند و آن را بزرگ‌تر جلوه دهد و مشتریان خود را جذب کند؛ بنابراین هیچ‌وقت نگویید هرگز نمی‌شود.

  ب‌ام‌و زد 4| BMW Z4

  ب‌ام‌و سرانجام باید تصمیم بگیرد این کوپه Z4 را عرضه کند و دیدن این کوپه در کنار کوپه قدیمی M با سبک بدنه شوتینگ بریک خیلی جذاب به نظر می‌رسد. اگرچه باید دید شرکت ب‌ام‌و، کوپه و کانورتیبل که مشتق شده از یک مدل هستند را چگونه به نمایش می‌گذارد، هرچند پیش‌بینی می‌شود ظاهر طراحی‌شده بی‌شباهت به رودستر نخواهد بود.

  هرچند Z4 به‌طور کامل رونمایی شده است، اما رونمایی نسخه اصلاح‌شده آن تا ژانویه 2019 در موتور شوی بین‌المللی آمریکای شمالی در دیترویت اتفاق نخواهد افتاد.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی