اینفینیتی پروتوتایپ 10 | Infiniti Prototype 10

  خودروی مفهومی اینفینیتی پروتوتایپ 10، پلی از گذشته به آینده

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  سال گذشته اینفینیتی از خودروی مفهومی پروتوتایپ 9 رونمایی و همه را شگفت‌زده کرد. این خودرو که ویژگی‌های خود را از مدل‌های دهه ۱۹۳۰ میلادی الهام گرفته بود تقریباً در تمام جزئیات خیره‌کننده نشان می‌داد. امسال نیز اینفینیتی رویه مشابهی را در پیش گرفته و طرح رتروی خود را با استفاده از اسپیدسترهای کلاسیک خلق نموده است؛ این خودرو پروتوتایپ 10 نام‌گرفته و به آینده نگاه می‌کند درحالی‌که نسخه قبلی به گذشته اشاره داشت.

  خودروی مفهومی اینفینیتی پروتوتایپ 10 بدون سقف و به‌صورت تک‌سرنشین طراحی‌شده است، اما به این معنا نیست که نسل آینده محصولات تولیدی این شرکت نیز همگی چنین خواهند بود. نشانه‌هایی از طراحی مفهومی Q اینسپریشن در پروتوتایپ 10 دیده می‌شود؛ خودرویی آینده محور که اوایل سال میلادی جاری در نمایشگاه بین‌المللی خودروی آمریکای شمالی رونمایی شد. چراغ‌های جلوی نازک و کشیده در اولین نگاه جلب‌توجه می‌کنند و در ادامه خطوط زیبا در بخش کناری بدنه، زیبایی خاصی به خودروی مفهومی اینفینیتی پروتوتایپ 10 می‌دهد. اگر روی خودرو یک سقف کامل قرار گیرد شاید آن را به یک خودروی اسپرت که در آینده‌ای نزدیک تولید خواهد شد تبدیل کند.

  اینفینیتی پروتوتایپ 10 | Infiniti Prototype 10
  طبق گفته اینفینیتی، زبان طراحی در مفهومی پروتوتایپ 10 از خطوط ساده و صاف در تناسب با کل پیکره خودرو بهره می‌گیرد که برازنده سیستم محرکه جدید برقی این شرکت می‌باشد؛ چنین شیوه طراحی، سبک و سیاق خودروهای آینده این خودروساز ژاپنی را به تصویر می‌کشد. درواقع، اکثر خودروهای برقی که اکنون تولید می‌شوند، عناصر طراحی مرتبط با نیاز به پیشرانه احتراق داخلی را هنوز حفظ کرده‌اند؛ اما خودروی الکتریکی اینفینیتی پروتوتایپ 10 قصد دارد با طراحی آینده مدل‌های برقی ارتباط مؤثری برقرار کند. بااین‌حال، برای انجام چنین کاری از سبک طراحی مدل‌های دهه ۱۹۵۰ میلادی نیز الهام گرفته می‌شود.

  اینفینیتی پروتوتایپ 10 | Infiniti Prototype 10
  فرای همه این موارد، اینفینیتی بدنه هندسی خودروی مفهومی پروتوتایپ 10 را به‌عنوان نمایشی بصری از شوک معرفی می‌کند؛ تجربه‌ای از شتاب ناگهانی ایجادشده توسط سیستم محرکه خودرو که می‌تواند ۱۰۰ درصد گشتاور را به‌صورت آنی و به‌محض فشار دادن پدال گاز ارائه کند. با توجه به خطوط بدنه که عمدتاً مستقیم هم هستند این‌گونه تفسیر می‌شود که این خودرو در خط مستقیم پرفورمنس عالی خواهد داشت. وجود اسپویلر بزرگ در جلو و دیفیوزر در عقب می‌تواند نشان‌دهنده این موضوع باشد که در طراحی این پروتوتایپ نیم‌نگاهی هم به عبور از پیچ‌های پی‌درپی شده است.

  اینفینیتی پروتوتایپ 10 | Infiniti Prototype 10
  طراحی مینیمالیستی کابین پروتوتایپ 10 روی راننده متمرکز است اما ازآنجاکه در نمونه اولیه تنها برای یک سرنشین فضای نشستن وجود دارد، به نظر می‌رسد که در مراحل ابتدایی به سر می‌برد. به‌جای صندلی سرنشین، دریچه بزرگی وجود دارد که جریان هوا را به سمت موتوربرقی و باتری می‌فرستد تا خنک شوند. البته این به معنای این نیست که اینفینیتی برای پروتوتایپ 10 تنها از یک پیشرانه استفاده خواهد کرد بلکه اینفینیتی از این خودرو تنها به‌عنوان یک طرح مطالعاتی نام‌برده است و معنای این کار عدم اهمیت قوای محرکه نیست زیرا این خودروی مفهومی طراحی‌شده است تا یک پلت فرم ماژولار نمایش داده شود که می‌تواند در مدل‌های آینده برای ترکیب انواع گسترده‌ای از ترکیبات الکتریکی و هیبریدی استفاده شود.

  اینفینیتی پروتوتایپ 10 | Infiniti Prototype 10
  این موضوع می‌تواند بزرگ‌ترین مزیت خودروی مفهومی اینفینیتی پروتوتایپ 10 باشد، چراکه اینفینیتی قول داده است پس از سال ۲۰۲۱، تمام محصولات خود را الکتریکی کند. به این معنی که تمام مدل‌های تولیدی، خودروی الکتریکی یا هیبریدی خواهند بود.
  کریم هب، مدیر بخش طراحی اینفینیتی گفت:

  خودروی مفهومی پروتوتایپ 10، ارتباط بین مدل‌های کنونی و آینده محصولات ما را فراهم می‌کند. ما به دنبال تولید خودروی برقی هستیم. محصولات ما قدرتمند، کارآمد و بسیار ارزشمند برای رانندگی هستند و پروتوتایپ 10، نمایشی فیزیکی از آینده خودروهای برقی ما است.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی