فولکس‌واگن گلف جی تی آی | VolksWagen Golf GTI

  قوانین آلایندگی WLTP قاتل فولکس‌واگن گلف GTI

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  از اوایل ماه سپتامبر روش تست جهانی هماهنگ خودروهای سبک (WLTP) یا استاندارد مصرف سوخت و آلایندگی جدید اروپا، دردسرهای تازه‌ای برای گروه خودروسازی فولکس‌واگن ایجاد می‌کند. مدل‌های هاچبک سئات لئون کوپرا و گلف R با کاهش ۱۰ اسب بخاری در قدرت پیشرانه برای گذراندن استانداردهای آلایندگی هوا و مقررات سخت‌گیرانه‌تر WLTP، روبه‌رو خواهند شد. علاوه بر این، پورشه نیز مجبور است تا ثبت سفارش را برای برخی محصولات تولیدی خود، به دلیل بازنشسته شدن چرخه جدید رانندگی اروپا (NEDC) قبول نکند.

  فولکس‌واگن در این میان ضربات دیگری را نیز متحمل می‌شود؛ زیرا خودروساز آلمانی مجبور است که نسخه پایه هاچبک را از اروپا خارج کند و در عوض، تنها نسخه گلف GTI پرفورمنس در دسترس خریداران خواهد بود. هاچبک فولکس‌واگن گلف GTI پرفورمنس درنهایت با نسخه تولیدی خودروی مفهومی گلف GTI TCR همراه می‌شود. البته اصلاً جای نگرانی نیست و درحالی‌که نسخه پایه هاچبک فولکس‌واگن گلف دیگر در اروپا تولید نمی‌شود، اما نسل هشتم گلف تا نیمه اول سال آینده رونمایی خواهد شد.

  دیدن این‌که چگونه نسل فعلی هاچبک محبوب فولکس‌واگن به انتهای عمر خود نزدیک می‌شود، به معنی ایجاد مشکل در جهت تولید خودروهایی متناسب با روش تست آلایندگی و مصرف سوخت جدید اروپا نیست. به این معنی که فولکس‌واگن می‌تواند طی چند ماه فروش خود را جبران کند. باید دید که آیا تصمیم به پایان تولید نسخه پایه هاچبک فولکس‌واگن گلف GTI، می‌تواند تأثیر مشابهی نیز روی اکتاویا آر‌ اس (Octavia RS) بگذارد؟ شاید دلیل چنین نگرانی برای مسئولان فولکس‌واگن، استفاده هر دو مدل از پیشرانه یکسان باشد که نگرانی‌ها را برای پاس کردن استانداردهای جدید، بیش‌تر می‌کند.

  فولکس‌واگن گلف جی تی آی | VolksWagen Golf GTI
  در خارج از امپراتوری فولکس‌واگن، سایر خودروسازان نیز تحت تأثیر تغییر استاندارد از NEDC به WLTP قرار می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال بی‌ام‌و و خودروی M3 تا ماه آینده از بازار اروپا خداحافظی خواهند کرد. کوپه بی‌ام‌و M4 نیز با توقف تولید دوماهه روبرو خواهد شد و پس‌ازآن دوباره به خط تولید بازمی‌گردد؛ درحالی‌که مدل جدید بی‌ام‌و M3 تا اواخر ۲۰۱۹ وارد بازار می‌شود، نسل بعدی بی‌ام‌و M4 با کمی تأخیر برای ورود به خط تولید روبرو خواهد شد. گزارش جدیدی از BMWBLOG نشان می‌دهد که بی‌ام‌و سری 7 نیز تا یک سال آینده با پیشرانه بنزینی در قاره سبز در دسترس خریداران نخواهد بود.

  یکی دیگر از خودروهایی که تحت تأثیر استاندارد مصرف سوخت و آلایندگی WLTP قرار می‌گیرد، هاچبک اسپرت پژو 308 GTi است؛ البته مدیران پژو قول داده‌اند که با رفع مشکل در آینده نزدیک، این هاچبک نیز به خط تولید بازخواهد گشت.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی