نسل بعدی پورشه کیمن و باکستر الکتریکی خواهند بود

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  پورشه قصد دارد که محبوب‌ترین محصول اسپرت خود یعنی 911 را الکتریکی کند، اما زمان دقیقی برای این کار مشخص نکرده است. گزارش جدید نشریه‌ی اتوکار نشان می‌دهد پورشه علاوه بر 911 قصد دارد خودروهای اسپرت باکستر و کیمن را نیز الکتریکی کند. با هدف تعهد خودروساز اشتوتگارت به تولید خودرو الکتریکی و محصولات با آلایندگی صفر، این شرکت برای برقی کردن مدل‌های پایه‌ی خودروهای اسپرت خود چراغ سبز نشان داده است.


  تقریباً دو ماه پیش نیز نشریه Which Car در گزارشی مشابه، از احتمال الکتریکی شدن مدل‌های پورشه کیمن و باکستر خبر داده بود. به‌تازگی الیور بلوم، مدیرعامل پورشه، در مصاحبه‌ با اتوکار اعلام کرد این کمپانی هم‌اکنون در حال آزمایش نمونه‌های تمام الکتریکی 718 است و کار روی خودرو هیبریدی 718 نیز ادامه دارد.


  وی در ادامه بیان کرد که هنوز مشخص نیست این خودروهای در دست‌ساخت پلاگین هیبرید یا هیبریدی معمولی هستند، اما قطعاً پورشه برنامه دارد که در کنار نسخه تمام الکتریکی، نسخه‌های هیبریدی کیمن و باکستر را نیز توسعه دهد. انتظار می‌رود مدل‌های تمام الکتریکی بر اساس پلتفرم PPE جدید پورشه تولید شوند؛ درحالی‌که نمونه‌های هیبرید و پلاگین هیبرید می‌توانند از پلتفرم فعلی استفاده کنند، با این تفاوت که پلتفرم فعلی با اندکی تغییر برای مدل‌های هیبریدی ارائه خواهد شد تا امکان الکتریکی شدن آن‌ها فراهم شود. همچنین، پورشه قصد دارد ماکان را نیز برقی کند و سخت‌افزار سازگار با آن نیز فراهم‌شده است.


  در این لحظه اطلاعات زیادی از کیمن و باکستر هیبریدی در دسترس نیست، اما انتظار می‌رود که این دو خودرو به یک پیشرانه چهار سیلندر هیبریدی مجهز باشند، ضمن اینکه به‌احتمال‌زیاد پورشه 911 هم به یک پیشرانه شش سیلندر هیبریدی مجهز می‌شود. اوج تلاش‌های پورشه برای برقی کردن خودروهای تولیدی خود، ابر خودروی جدیدی خواهد بود که احتمالاً به‌عنوان جانشین اسپایدر ۹۱۸ عمل می‌کند. البته باید دقت کنیم پورشه اسپایدر ۹۱۸ خود هم‌اکنون هیبریدی است. پورشه قصد دارد تا اواسط دهه‌ی آینده، از باتری‌های حالت جامد برای افزایش شعاع حرکتی خودروهای الکتریکی خود استفاده کند که این کار را بدون اضافه کردن وزن کلی خودرو انجام می‌دهد.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی