رنو آرکانا | Renault Arkana

  نسخه مفهومی رنو آرکانا در قالب کراس‌اوور کوپه رونمایی شد

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  درگذشته کراس‌اوورهای کوپه صرفاً در انحصار برندهای پریمیوم و لوکس بود اما حالا شرکت رنو پس از انتشار چندین تیزر قصد دارد به‌صورت رسمی و برای اولین بار به این بخش وارد شود. این شرکت، سرانجام همان‌طور که وعده داده بود از نمونه‌ی نمایشی یا کانسپت کراس‌اوور کوپه‌ی خود به نام آرکانا در نمایشگاه خودروی مسکو رونمایی کرد. رنو آرکانا نیز مانند سایر کراس‌اوورهای کوپه دارای استایلی زیبا است که برای به دست آوردن این استایل زیبا، فضای بار و فضای سر سرنشینان عقب به دلیل شیب سقف، قربانی شده و کاهش یافته است.

  رنو بیان کرد که این خودرو تنها جنبه نمایشی دارد و یک خودروی مفهومی است، اما به نظر می‌رسد که آرکانا خیلی به نسخه تولیدی‌اش نزدیک است. به نظر می‌رسد در نسخه‌ی تولیدی این خودروی مفهومی تنها آینه‌های جانبی کمی بزرگ‌تر شوند اما سایر قسمت‌های بدنه به‌احتمال‌زیاد بدون تغییر باقی خواهند ماند. تصاویر داخلی این خودرو هنوز در دسترس نیست و این بدان معنا است که ممکن است رنو طراحی داخلی آرکانا را کامل نکرده باشد.

  رنو آرکانا | Renault Arkana

  رنو آرکانا از آخرین زبان طراحی رنو مجهز به رینگ‌های 19 اینچی، چراغ‌های جلوی C شکل تمام LED و چراغ‌های LED باریک نواری عقب بهره می‌برد. ضمن اینکه در عقب دو خروجی اگزوز تعبیه‌شده‌اند که به‌احتمال‌زیاد تنها جنبه نمایشی دارند. رنو آرکانا بر اساس پلتفرم BO در رنو کپچر مخصوص بازار روسیه موسوم به Kaptur و داچیا داستر ساخته‌شده که درواقع نسخه‌ی بزرگ‌تر پلتفرم اروپایی کپچر (Captur) است. مشخصات فنی این خودرو نیز تا به امروز منتشرنشده است.

  رنو آرکانا | Renault Arkana

  این موضوع را باید اقرار کرد که رنو آرکانا به‌عنوان یک کراس‌اوور کوپه ظاهر چندان بدی ندارد، اما همچنان برای بسیاری از مشتریان، تولید این سگمنت جای سؤال دارد. روسیه در سال 2019 اولین کشوری خواهد بود که رنو آرکانا در آن ارائه خواهد شد و پس‌ازآن نیز در آسیا و سایر کشورهای جهان عرضه خواهد شد. رنو بیان کرده که ظاهر آرکانا را با توجه به بازاری که در آن عرضه می‌شود شخصی‌سازی خواهد کرد، این بدان معنا است که این خودرو در تمام بازارهای جهانی به یک‌شکل نخواهد بود.

  رنو آرکانا | Renault Arkana

  رنو اعلام کرده است که هیچ برنامه‌ای برای عرضه‌ی این خودرو در بازار اروپا ندارد که این تصمیم کمی عجیب به نظر می‌رسد زیرا آرکانا می‌توانست نقش جایگزینی ارزان‌تر و قابل‌دسترس‌تر از بی ام و X4 و مرسدس بنز GLC کوپه را در اروپا بازی کند.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی