پورشه | Porsche

  پورشه رسماً با پیشرانه‌های دیزلی خداحافظی کرد

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  پورشه رسماً به جمع خودروسازان مخالف استفاده از پیشرانه دیزلی پیوست و بیان کرد که دیگر از پیشرانه دیزلی برای محصولاتش استفاده نخواهد کرد. دلیل این موضوع نیز افزایش تقاضا برای خرید خودروهای الکتریکی در اروپا بیان‌شده است. این خودروساز آلمانی با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده تا سال 2022 حدود 7 میلیارد دلار در حمل‌ونقل الکتریکی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. پورشه گفته این امر پایه و اساس رشد پایدار در آینده است.

  سرمایه‌گذاری بیشتر در خودروهای الکتریکی و هیبریدی کاملاً توجیه‌پذیر است. به گفته پورشه 63 درصد از پانامراهای فروخته‌شده در اروپا از نوع هیبریدی هستند و تقاضا برای خرید نسخه‌های دیزلی پورشه به‌شدت در حال کاهش است؛ به صورتی که در سال 2017 سهم جهانی دیزلی‌ها از سبد فروش پورشه تنها 12 درصد بوده است.

  مدیرعامل پورشه آقای الیور بلوم اعلام کرد:

  پورشه دیزل را بد نمی‌داند و نیروی محرکه‌ی دیزلی به‌عنوان یک تکنولوژی وجود داشته و باقی خواهد ماند. بااین‌حال ما به‌عنوان یک شرکت تولیدکننده خودروهای اسپرت که در آن همواره پیشرانه‌های دیزلی در اولویت دوم بوده‌اند به این نتیجه رسیدیم که در آینده‌ی ما خودروهای دیزلی جایی نخواهند داشت. طبیعتاً ما همچنان به شکل حرفه‌ای و آن‌طور که مصرف‌کنندگان خودروهای دیزلی پورشه انتظار دارند همراه آن‌ها خواهیم بود.

  پورشه | Porsche


  با توجه به این آمار و ارقام، پشت کردن پورشه به دیزلی‌ها، کار عاقلانه‌ای است. جدای از این، چرا پورشه باید خودروهایی بسازد که مشتریان کمتری دارند؟ همچنین بازخوردهای ابتدایی اولین محصول الکتریکی پورشه یعنی تایکان امیدبخش بوده و گفته می‌شود این خودرو طوفانی در بخش محصولات الکتریکی و پرفورمنس ایجاد خواهد کرد.

  اگرچه تولید خودروهای دیزلی از حالا در دستور کار پورشه قرار ندارد اما افرادی که آماده‌ی پذیرش خودروهای الکتریکی نیستند هنوز هم در اولویت این برند قرار دارند. پورشه همچنان به بهینه‌سازی پیشرانه‌های بنزینی احتراق داخلی خود ادامه خواهد داد و گفته که خودروهای احساسی، قدرتمند و اسپرت همچنان نقش مهمی در سبد محصولات شرکت خواهند داشت.

  پورشه اولین خودروسازی نیست که تولید محصولات دیزلی را متوقف می‌کند. البته این رویکرد پورشه ممکن است به دلیل پرونده دیزل گیت و متهم شدن فولکس‌واگن و شرکت‌های زیرمجموعه آن به دست‌کاری سیستم‌های نشان‌دهنده آلایندگی خودرو یا تقاضای خود مشتریان برای انتخاب خودروهای بنزینی و الکتریکی باشد؛ بنابراین سال‌های اخیر، سال‌های پرفرازونشیبی برای خودروهای دیزلی خواهد بود.

  منبع: Motor1


  ارسال نظر

  کد امنیتی بارگزاری مجدد

  عضویت در خبرنامه ساره خودرو

  دفتر مرکزی: بلوار نلسون ماندلا (جردن) خیابان ناهید شرقی پلاک 35 طبقه اول ساره خودرو
  امور داخلی: 22014955-021
  امور پشتیبانی: 22044945-021
  اعتبارسنجی: 26290446-021
  واحد مالی: 22016193-021
  شعبه سعادت‌آباد: سعادت‌آباد آسمان پنجم شرقی پلاک 35 ساره خودرو  تلفن: 74436000-021
  شعبه فرجام: بزرگراه رسالت خیابان فرجام غربی بعد از چهارراه حیدر خانی پلاک 642 ساره خودرو  تلفن: 77221057-021

  آخرین کاتالوگ‌های خودروها

  © 2014 - 2024 تمامی حقوق این وب‌سایت برای ساره خودرو اطمینان محفوظ می‌باشد. طراحی شده توسط حمید احمدی